EN | PL | DE
ul. Przemysłowa 4A, 59-800 Lubań, Polska 888 999 984 lub 535 371 710 rejestracjaluban@gmail.com

​Wyposażenie Gabinetu • System CEREC - to unikalny, kompletny system CAD/CAM zapewniający estetyczną, pełnoceramiczną odbudowę uzębienia podczas jednej wizyty.

  CEREC (skrót od CEramic REConstruction) jest rewolucyjnym systemem komputerowego projektowania i wykonywania najestetyczniejszych pełnoceramicznych koron i mostów, a co bardzo ważne wykonania ich bez konieczności pobierania nieprzyjemnych dla pacjenta wycisków oraz skrócenia całego leczenia do jednej wizyty.

  System został stworzony przez prof. Mörmann’a i dr Brandetini w 1980 roku na Uniwersytecie w Zurychu w Szwajcarii przechodząc od tego czasu rewolucyjną przemianę zarówno w zakresie technologii, jak i oprogramowania. W skład systemu wchodzi konsola projektowa CEREC AC wyposażona w wewnątrzustna kamerę Omnicam oraz sterowana komputerowo obrabiarka CEREC MCXL w wersji Premium.


 • Pracowania radiologiczna wyposażona jest w aparat - dzięki któremu możliwe jest wykonanie zdjęć panoramicznych, tele (boczne głowy), i tomografii stożkowej CBCT)


Dzięki specjalnej drukarce medycznej możemy wykonać zdjęcia na kliszy.


Dwa niezależne aparaty punktowe RTG z radiowizjografią RVG umożliwiają zminimalizowanie dawki promieniowania o niemal 90% co oznacza, że w miejsce jednego zdjęcia zrobionego w tradycyjnej technologii możemy zrobić do dziesięciu w technologii cyfrowej o niespotykanej do tej pory jakości.


 • Mikroskop stomatologiczny Zeiss Opmi Pico Mora - światowy lider w produkcji optyki

Niemal 90 % zabiegów w naszej przychodni wykonywane jest w powiększeniu, dzięki czemu możliwa jest znaczna poprawa jakości i precyzji leczenia. • System do maszynowego opracowania endodontycznego VDW Reciprock i wypełniania kanałowego B&L • Laser stomatologiczny Blue niemieckiej firmy SIRONA z trzema diodami: niebieską, czerwoną i podczerwoną. Przeznaczony jest do zabiegów chirurgicznych, kolagulacji tkanek miękkich w obrębie jamy ustnej, wybielania oraz biostymulacji.


Zastosowania lasera:
- Periodontologia (wspomaganie konwencjonalnej terapii, usuwanie zmian bakteryjnych);
- Chirurgia (redukcja krwawienia, podcięcie wędzidełka, wycięcie przerostów błony śluzowej);
- Implanotolgia (odsłanianie implantów);
- Endodoncja (usuwanie zmian bakteryjnych w kanale korzenia zęba);
- Systemy CAD/CAM Cerec (pomocny w dokładnym ustaleniu marginesu preparacji podczas projektowania i wykonywania odbudów ceramicznych);
- Dezynfekcja (usuwanie zmian błony śluzowej w obszarze jamy ustnej);
- Wybielanie;
- Biostymulacja gojenia;


 • Piaskarka o niespotykanych właściwościach AIR FLOW® MASTER PIEZON

Oryginalna terapia AIR-FLOW® i metoda Piezon®teraz dostępne razem, gwarantują zarówno kompletne i skuteczne leczenie profilaktyczne, jak również najwyższy komfort dla pacjenta.

Urządzenie AIR-FLOW Master Piezon zapewnia skaling w technologii NO PAIN oraz piaskowanie AIR-FLOW® naddziąsłowe, przydziąsłowe i poddziąsłowe zarówno w płytkich, jak i głębokich kieszonkach.

Piaskowanie piaskiem PERIO może następować stosunkowo często bez niebezpieczeństwa utraty szkliwa czy cementu, które występuje w zwykłych piaskarkach

Zalety w skrócie - terapia Air-Flow® i Air-Flow Perio:
- Doskonałe piaskowanie; niezawodne, szybkie i skuteczne
- Bezstresowa i komfortowa dla pacjenta (bez użycia kiret – bez hałasu!)
- Delikatne wykorzystanie energii kinetycznej
- Bezinwazyjna dla nabłonka oraz tkanki łącznej
- Bez zarysowań na powierzchni zębów
- Skutecznie usuwa biofilm nawet z najgłębszych kieszonek, trwale zmniejsza ilość bakterii
- Zapobiega przed utratą zęba (periodontitis) i utratą implantu ( periimplantitis)
- Jednolita, wirująca mieszanina powietrza i piasku oraz płukanie wodą dzięki opatentowanej końcówce PERIO-FLOW
- Zapobiega emfizemie tkanki miękkiej


 • Mikroskop Labomed Prima DNT z oświetleniem Ledowym • System do ultradźwiękowej chirurgii stomatologicznej Piezotome LED, dzięki któremu zabiegi są bardziej precyzyjne a gojenie znacznie szybsze.


 • Benex Control Root Extraction System. Nowoczesny system umożliwiający atraumatyczne usuwanie zębów (maksymalnie zmniejszone naruszenie tkanek).Oferowane Zabiegi

Poznaj listę oferowanych przez nas zabiegów

Sprawdź

Aktualności

Przeczytaj najnowsze aktualności

Sprawdź

Nasza Galeria

Zobacz naszą galerię zdjęć

Sprawdź